“ספרים רבותי, ספרים – דור 2” | מאי-יוני 2017

תערוכה קבוצתית

ספרים הם הכל – עולם ומלואו ואף יותר. ספרים הם כל מקום וזמן שהדמיון האנושי נושא אותנו אליהם. ביכולתו של הספר להעביר אותנו אל העבר ואל העתיד, אל הרחוק ואל הקרוב, אל הנשגב ואל היומיומי, אל הכללי ואל הפרטי. הספר הוא מקור של ידע, השראה ונחמה; הוא אוניברסלי ועל זמני.

אנו חיים בתקופה בה מקומם של הספרים בחיינו עובר שינוי עם פיתוחם של אמצעים טכנולוגיים ה”מחליפים” את הספר ותפקידו בחיינו. ספריות ביתיות מוצאות דרכן אל פחי המחזור ואל המדרכות לאחר שבעליהן הלכו לעולמם. מקומו של הספר כאובייקט ממשי המלווה את חיינו הולך ונפקד מחייהם של הדורות הצעירים והצעירים מאד ויתכן כי אנו הדורות האחרונים שיחזיקו בידיהם ויקראו ספר במתכונתו הנוכחית.

“ספרים רבותי, ספרים” (ציטוט ממערכון “שלישיית הגשש החיוור”) הינה תערוכה קבוצתית העוסקת בספרים כמקור ידע, השראה ונחמה, ספרים כאובייקט וכאטריבוט, וכן, בספרים כמצע עבודה בטכניקות שונות. השימוש בספרים שנועדו לזריקה וגריסה כמצע עבודה מעניק להם מחזור חיים נוסף כאובייקט אמנותי.

בתערוכה אשר תוצג במהלך החודשים מאי-יוני 2017, בספרייה למדעי החברה, לניהול ולחינוך באוניברסיטת תל-אביב, נוטלים חלק 14 אמנים:
אורן וקסלר, אורנה גבע, אורנית שיראזי, איגור זייגר, דפנה רבס, ורוניקה קור, חוה גל-און, יגאל הררי, ליאורה שחם, ענת גרון, קרן רדומסקי פרגו, רוברט עדן, רנטה לפל ותמר נחשון.

חניתה אליצור, אוצרת התערוכה

דילוג לתוכן