רעיה קוברסקי

חולמת בהקיץ | יוני 2023

תערוכת יחיד של רעיה קוברסקי בספרייה למדעים מדוייקים ולהנדסה ע״ש ניימן, אוניברסיטת ת״א

ד״ר רעיה קוברסקי, בוגרת אוניברסיטת תל-אביב בבית הספר לכימיה. אחרי עשור של פיתוח טכנולוגיות אלקטרוכימיות בחברות הייטק, עברה להוראת כימיה במרכז לחינוך מדעי בתל אביב (חמד״ע). רעיה, ילידת אסטוניה, אוטודידקטית, מציירת מגיל צעיר. האמנות היוותה תמיד חלק מחייה, אך היתה חלק מעולמה הפנימי בלבד וניסתרת מהעין הציבורית. לפני שבע שנים החליטה רעיה לתת לאמנות את המקום הראוי בחייה, התמקצעה בקורסים וסדנאות ובמקביל, עבדה עצמאית ובאינטנסיביות בסטודיו בביתה.

זוהי תערוכת היחיד השניה של רעיה. קוברסקי נטלה חלק במספר תערוכות קבוצתיות ולפני כשנה הוצגה תערוכת היחיד הראשונה שלה ״מכוסה וגלויה״ בגלריה מייקלסון בתל-אביב, לאחר שזכתה במקום הראשון בתחרות שנערכה על-ידי הגלריה.

רעיה מתמחה בציור פיגורטיבי במיגוון טכניקות, בדגש על דיוקנאות נשיים אשר חלקם מתארים נשים שהן חלק מחייה של רעיה וחלקם מתארים דמויות שהן פרי דמיונה. רעיה מזמינה דיאלוג של הצופה עם עולמן הפנימי של הדמויות אותן היא מציירת.

בתערוכה הנוכחית, ״חולמת בהקיץ״, מוצגת סידרת פורטרטים של נשים השקועות בהרהורים, מחשבות, חלומות. הן אינן עצובות, הן אנושיות. רעיה מנסה לעצור ולהתעכב על אותם הרגעים החושפים את האנושיות של כולנו מתחת למסכת היומיום של ״הכל בסדר״ ואומרת ״זה בסדר״ גם לא לחייך – האושר יכול להימצא גם בהרהור, במחשבה ובחלום.

חניתה אליצור,
אוצרת התערוכה

דילוג לתוכן