“ספרים רבותי, ספרים” | מאי 2016

תערוכה קבוצתית בגלריית הבית הירוק באוניברסיטת תל-אביב.

ספרים הם הכל – עולם ומלואו ואף יותר. ספרים הם כל מקום וזמן שהדמיון האנושי נושא אותנו אליהם. ביכולתו של הספר להעביר אותנו אל העבר ואל העתיד, אל הרחוק ואל הקרוב, אל הנשגב ואל היומיומי, אל הכללי ואל הפרטי. הספר הוא מקור של ידע, השראה ונחמה; הוא אוניברסלי ועל זמני.

אנו חיים בתקופה בה מקומם של הספרים בחיינו עובר שינוי עם פיתוחם של אמצעים טכנולוגיים ה”מחליפים” את הספר ותפקידו בחיינו. ספריות ביתיות מוצאות דרכן אל פחי המחזור ואל המדרכות לאחר שבעליהן הלכו לעולמם. מקומו של הספר כאובייקט ממשי המלווה את חיינו הולך ונפקד מחייהם של הדורות הצעירים והצעירים מאד ויתכן כי אנו הדורות האחרונים שיחזיקו בידיהם ויקראו ספר במתכונתו הנוכחית.

“ספרים רבותי, ספרים” (ציטוט ממערכון “שלישיית הגשש החיוור”) הינה תערוכה קבוצתית העוסקת בספרים כמקור ידע, השראה ונחמה, ספרים כאובייקט וכאטריבוט, וכן, בספרים כמצע עבודה בטכניקות שונות. השימוש בספרים שנועדו לזריקה וגריסה כמצע עבודה מעניק להם מחזור חיים נוסף כאובייקט אמנותי.

בתערוכה אשר תוצג עד סוף מאי 2016 נוטלים חלק 12 אמנים: ארזי יעל, גל-און חוה, הררי יגאל, וקסלר אורן, זייגר איגור, טסלר רעות, ישר שולמית, לייטמן עידן, לפל רנטה, קור ורוניקה, רדומסקי פרגו קרן ושחם ליאורה.

חניתה אליצור, אוצרת התערוכה

דילוג לתוכן