חניתה אליצור, נעים להכיר

לאוצרות באתי מאהבה. לאחר למעלה מ-20 שנות עבודה בשירות המדינה בתפקידי מחקר והדרכה, החלטתי להפוך אהבה גדולה לאמנות וידע מעמיק ומצטבר בתחום לקריירה. סיימתי לימודי אוצרות של הטכניון ולימודי אמנות ישראלית ב”בית לאמנות ישראלית” במכללה האקדמית תל-אביב יפו. זאת בנוסף להיותי בעלת תואר ראשון בפילוסופיה ובאנגלית ותואר שני במדעי המדינה (שניהם מאוניברסיטת תל-אביב).

כיום לאחר חמש שנות פעילות אוצרותית, אני יכולה להביט על מכלול התערוכות שאצרתי ולאפיין את האוצרות שלי כאוצרות מאתגרת ובעלת ערך מוסף חברתי או נושאי. חשוב לי להעמיק בנושאים מאתגרים ומרתקים אמנותית ובמקביל חשוב לי שלפחות לחלק מן התערוכות יהיה היבט חברתי הראוי להתבוננות עומק או להגברת מודעות, כמו-גם שימוש בכלי האמנותי לתמיכה במטרות ראויות.

כאוצרת וכמומחית לאמנות ישראלית אני מקדמת אמנים צעירים בתחילת דרכם ואמנים מבוגרים שהאמנות היא עבורם הגשמת קריירה שניה לאחר שהחיים הרחיקו אותם מאהבתם הגדולה מסיבות שונות.

אני מוצאת את האוצרות כעולם אינסופי שמאפשר לי לצלול לעומקם של נושאים ואמנים, כל פעם בכיוון אחר ובמקביל, לפתוח אפיקי עיסוק והנאה נוספים כסיורי סטודיו מקומיים ומסעות אמנות בחו”ל.
מוזמנים “לשוטט” באתר ולפנות אלי בכל שאלה.
שלכם, חניתה

דילוג לתוכן